ApaCare - produkty zawierające nanohydroksyapatyt ("płynne szkliwo") dla lekarzy dentystów

Preparaty systemu ApaCare oferują dla lekarzy dentystów produkty, których wyjątkową cechą jest zawartość nanohydroksyapatytu. Dzięki znacznemu rozdrobnieniu (do cząstek nano) hydroksyapatyt zmienia swoje właściwości i dzięki temu dużo łatwiej wbudowuje się w strukturę szkliwa, dzięki czemu dochodzi do jego remineralizacji i regeneracji.

Wszystkie produktu systemu ApaCare dzięki zawartości nanohydroksyapatytu w optymalny sposób pozwalają chronić zęby i dziąsła przed próchnicą oraz chorobami przyzębia.
System ApaCare:

  • odbudowuje niewielkie uszkodzenia szkliwa
  • uszczelnia kanaliki zębiny zmniejszając nadwrażliwość
  • pomaga odzyskać naturalny kolor i blask zębów.

ApaCare Professional

Profesjonalna pasta do czyszczenia i polerowania zębów

ApaCare Professional to pasta czyszcząca i polerownicza klasy premium do profesjonalnej higieny jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym. Wykorzystuje ona właściwości medycznego hydroksyapatytu i fluorku sodu.
ApaCare Professional jest pastą o dużej sile czyszczenia i delikatnym efekcie ściernym (RDA = ok. 200). Skutecznie usuwa przebarwienia i płytkę nazębną. Po polerowaniu, powierzchnie zębów są wyjątkowo gładkie i pełne blasku, co gwarantuje satysfakcję pacjenta.
Pasta czyszcząca ApaCare Professional zawiera 8% medycznego hydroksyapatytu (nHAP), który wbudowuje się w powierzchnię szkliwa podczas polerowania i uszczelnienia kanaliki zębiny zmniejszając nadwrażliwość.
ApaCare Professional zawiera również fluorek sodu (1380 ppmF-).
Pasta ApaCare Professional jest szczególnie zalecana do profesjonalnej higieny jamy ustnej i wspomagająco w leczeniu chorób przyzębia.

ApaLack

Lakier ochronny i remineralizujący

ApaLack to naturalny lakier do zębów na bazie szelaku. Po odparowaniu alkoholu, powstaje ochronna, zgodna biologicznie z tkankami zęba (biokompatybilna) warstwa lakieru zawierająca 20% nanohydroksyapatytu (hydroksyapatytu medycznego). Lakier ApaCare wchłania wodę ze śliny i wbudowuje zawarty w nim nanohydroksyapatyt w powierzchnię szkliwa.
Sposób użycia
Lakier należy nakładać za pomocą pędzelka lub aplikatora microbrush na odsłoniętą zębinę w okolicy przyszyjkowej lub na powierzchnie, które mają być zremineralizowane. Następnie należy delikatnie wysuszyć strumieniem powietrza przez 20 sekund. Lakier utrzymuje się na zębach przez 1–2 dni. Resztki lakieru lub odkruszone jego drobiny mogą być bez obaw połknięte. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelkę.